— рівніше, міцніше, швидше
    — рівніше, міцніше, швидше
    Рівніше, міцніше, швидше

    Особливості штукатурки по дереву

    Q4 Одеса

    Власний дерев'яний будинок — мрія багатьох міських мешканців.

    Однак не будете ж ви жити в приміщеннях з голими дерев'яними стінами? Зрозуміло, немає. Для того, щоб створити справжній затишок і комфорт, необхідно ретельно поштукатурити стіни. І як це зробити — підкажуть наші експерти.

    Кілька важливих причин штукатурити стіни дерев'яні

    Крім чисто естетичної, штукатурка дерев'яних стін виконує і цілком практичні функції.

    Не для кого не секрет, що дерево — матеріал, дуже чуйно реагує на зміну температури і вологості. До того ж, воно вкрай вразливе для вогню.

    Саме ці "природні" недоліки будматеріалу та усуває шар штукатурки (не кажучи вже про те, що істотно підвищує тепло - і звукоізоляцію).

    Єдине, що потрібно врахувати — це все та ж схильність дерева швидко накопичувати і повільно віддавати вологу. Штукатурити дерево можна тільки після повної усадки. І якщо у випадку зведення каркасного будинку чекати довго не доведеться (можна приступати практично відразу), то для котеджів з натурального бруса може тривати до року терплячого очікування. У будь-якому випадку, краще перед початком роботи порадитися з фахівцем.

    Підготовчі роботи

    Насамперед, необхідно оглянути поверхню, очистити її від сміття і пилу, а також закласти всі щілини мінеральною ватою. Великі дефекти можна закрити зверху рейками. Потім настає найбільш важливий етап підготовки. Розчин можна наносити на голі стіни: йому потрібна опора. Іноді, коли стіни гладкі, вдаються до спрощеним методом, роблячи по всій площі часті пропили або насічки. Однак традиційним способом підготовки є набивання дранки. Кріпити її потрібно, йдучи від підлоги вгору, під кутом 45⁰ до підлоги, хрест навхрест. У підсумку вся стіна повинна бути покрита двома шарами дранки, що утворює сітку з осередками приблизно 4х4 або 5х5 див.

    Обов'язково закріпіть кінці кожної дранки цвяхами: інакше під дією вологого розчину вони будуть випирати і деформувати штукатурку. Таким же чином фіксуються перехрестя. Пам'ятайте, що кінці дранок не повинні йти стик в стик з іншими: залиште зазор в пару міліметрів. Недотримання цього простого правила неминуче призведе до розтріскування штукатурки при висиханні.

    Процес штукатурки

    Зручність штукатурки дерев'яних стін у тому, що для цього підійде практично будь розчин. Однак, як правило, перевагу віддають вапняно-цементного. Головне — врахуйте, що при роботі з вапном необхідно правильно погасити її: інакше ви сильно ризикуєте отримати серйозні опіки рук.

    Для початку необхідно "освіжити" поверхню. Для цього стіна обрызгивается шаром рідкої штукатурки (іноді з додаванням клею ПВА для підвищення адгезивних властивостей). Цілком вистачить шару приблизно в сантиметр: так, щоб розчин заповнив осередку драночной сітки.

    Після висихання цього шару можна приступати до нанесення основного, менш рідкої, штукатурки за допомогою кельми. Допускається також використання методу "накидання", коли за допомогою декількох прутиків, пов'язаних в подобу імпровізованого віника, розчином обприскують поверхню — і тільки потім розрівнюють кельмою.

    Пам'ятайте, що ідеальна товщина основного шару — приблизно 9 мм Допускається класти більш товстий шар у разі якщо стіна має западини (як, наприклад, при обробці зрубу), однак намагайтеся, щоб товщина не перевищувала 12 мм. Багато недосвідчені домашні майстри починають працювати знизу вгору: це помилка. Штукатурити необхідно від стелі вниз. Тільки так ви зможете уникнути перезволоження розчину, що знаходиться ближче до підлоги.

    І не бійтеся того, що базовий шар виглядає грубо і нерівно: на наступному етапі, після висихання, ви виправите всі дефекти. До нанесення ґрунтувального шару потрібно підійти максимально відповідально: будь-яка зроблена на цьому етапі помилка буде видно. Також не варто економити на матеріалі для цього шару: пам'ятайте, що це вже декоративна штукатурка — і якість розчину сильно вплине на результат.

    Після того, як ґрунтувальний шар висохне, настає останній етап: створення накривного шару. Це тонкий шар з того ж матеріалу, що і попередній. Він носить чисто декоративну функцію, тому не варто робити його товщі декількох міліметрів. Ось і все: коли верхній шар повністю висохне, ваша робота завершена.

    Звернувшись до нас, ви отримуєте повний комплекс послуг за вигідною ціною.
    Ми робимо ваш ремонт приємніше!

    МИ БОРЕМОСЯ ЗА ЯКІСТЬ!


    НАШІ ГАРАНТІЇ – ВІДСУТНІСТЬ ПЕРЕДОПЛАТИ. РОЗРАХУНОК ПІСЛЯ ЗДАЧІ ОБ'ЄКТА!

    Зв'яжіться з нами або напишіть:

    (096) 528-69-73
    q4odessa81@gmail.com